AC-Zymes
A vastagbél működése és egészségünk között nagyon szoros az összefüggés, ebben jelentős szerepe van az egészséges bélflórának. A bélflóra az egészségtelen életmód, alkoholfogyasztás, környezeti ártalmak, különböző gyógyszerek, antibiotikumos kezelés stb. során károsodhat, melynek következtében elszaporodhatnak a nemkívánatos (káros) bélbaktériumok.
Mindannyiunk gyomor-bél rendszerében hatalmas mennyiségű mikroorganizmus él, ezeket összességükben bélflórának nevezzük. A bélflóra rendkívül sokféle mikroorganizmusból tevődik össze. Egy átlagos felnőtt testtömegéből kb. egy-másfél kg-ot tesznek ki. Nagy részük szimbiózisban él az emberi szervezettel, sőt elengedhetetlenek a szervezet egészséges működéséhez, ezeket nevezzük probiotikumoknak. Más baktériumok viszont kifejezetten károsak lehetnek.
A bélflóra egyensúlya nagyon érzékeny. Könnyen felborulhat bizonyos gyógyszerek – különösen antibiotikumok – alkalmazása során, stressz hatására („utazási hasmenés”), illetve gyomorrontások, hasmenéses állapotok során, stb. is, teret engedve a nemkívánatos baktériumok elszaporodásának.
A Lactobacillus acidophilus különösen ellenálló, hasznos baktérium. Akár 10 napig vagy tovább is képes életben maradni az emésztőrendszerben. Kedvezőtlen környezetet teremt a különféle káros kórokozók (klosztridiumok, kólibaktériumok, gombák, stb.) számára. Segíthet a tejfehérjék, az aminosavak, a zsírok és a laktóz feldolgozásában, szerepet játszik a B-vitaminok szintézisében. Segítségével megóvhatjuk a tápcsatorna normális baktériumflóráját, így hatékonyan támogathatjuk emésztőrendszerünk egészséges működését.
Az útifűmag rostjai a vastagbélben fermentálódhatnak, ami elősegíti az ott élő hasznos bélbaktériumok működését. A magas rosttartalom emellett fokozza a teltségérzetet, lassítja a gyomorürülést, így szervezetünk kevesebb táplálékkal is beéri. A rostok mintegy szivacsként működnek a szervezetünkben, ahol tekintélyes mennyiségű vizet, illetve káros anyagokat (pl. toxinok, nehézfémek, epesavak, valamint zsírokat, koleszterint is) kötnek meg, tehát ideális „vastagbéltakarítók”. A rostdús táplálkozás emellett hozzájárul a szív- és keringési rendszer egészségének megőrzéséhez.
FIGYELEM!
Hasmenés esetén az általános intézkedéseket (bőséges folyadékfogyasztás) a készítmény szedése mellett is szükséges betartani!
Az Acidophilus with Psyllium alkalmazása alatt a készítményt gyógyszerek vagy más étrend-kiegészítők alkalmazása esetén legalább két óra különbséggel kell bevenni.
Mélygombás fertőzések (bőrgyógyászati, nőgyógyászati problémák) helyi gyógyszeres kezelése mellett, illetve után az Acidophilus tartós alkalmazása javasolt.
A gombás betegségek leküzdésében az oregánó, a fokhagyma és az arginin nevű aminosav is segíthet.
Súlyos gyomor-bél betegségek (pl. fekélyek, Crohn-betegség) esetén az alkalmazást megelőzően kérje ki orvosa véleményét!
|